Penis Büyütme Ameliyatı

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Tolga Akman’ın Penis Büyütme Ameliyatı ve Uygulama Tecrübesi ile Şimdi Bilgilenin!

Böbrek Kanseri Ameliyatı

Üroloji Tedavileri ile ilgili Bilgi Alın!

Erkeklerin en çok dert yandıkları durumların başında penisinizin boyutunun kısa olması, işlevi ve kalınlığının yeterli düzeyde olmamasıdır.Erkekler bu sorunları giderebilmek için de penis estetiği ameliyatına ihtiyaç duymaktadır. Bir çok sebebe bağlı olarak veya hastanın direk isteği doğrultusunda penisinizi büyütme ameliyatı yapılabilmektedir. Normal olarak penisinizin boyları ereksiyon hali olmadan yani sönük bir vaziyette iken 5-6 cm olmalıdır. Cinsel ilişki sırasında ise ereksiyonda olduğunda penis boyu ortalama olarak 13-14 cm normal derecelendirme iken 12 cm ve üzeri de normal kabul edilmektedir. Eğer ki penisinizin boyu ereksiyon halinde bile 11-12 cm altında ise bu penisinizi kısa olarak değerlendirilir ancak gerçek küçük penis 9 cm altındadır.  7 cm altında penis uzunluğu mikropenis olarak adlandırılır. Özellikle 9 cm altında penis boyu olanlara penis uzatma ameliyatı tavsiye edilir.

Penis büyütme ameliyatında uzun süreli olarak yapılan yöntem ile birlikte ; Peniste bulunan asıcı bağların (yüzeysel ve derin olarak bulunan suspensor ligamanlar) kesilmesidir. Bu bağlardan öncelikle ligamentum fundiform cildin alt kısmında bulunup, karında bulunan fasyayı bağlar. Daha da derinde bulunan ligamentum suspensorum asıl işlemi gören asıcı bağdır. Bu bağ penisi leğen kemiğinin ön kısmında bulunan orta hatta sabit bir şekilde tutar. Yüzeysel bağ (ligamentum fundiform) penis  büyütme ameliyatında kesilir. Asıl işlemi gören bağ ise (ligamentum suspensorum) penisi büyütme ameliyatı sırasında yaklaşık olarak %80 oran ile kesilmektedir. Bu iki bağ tam olarak kesilirse eğer peniste aşağıya doğru eğiklik meydana gelir.  Bu ameliyat sonrasında ki en büyük risk penis stabilitesinde oynamalar meydana gelebilir. Yani ameliyat sonrasında sizin isteminiz dışında penisiniz sağa ve sola hafif hafif kayma durumu söz konusu. Ameliyat genel anestezi ile gerçekleştirilmektedir. Bu operasyon sırasında penis kökündeki cilde uzatma yapılması gerekmektedir. Bu ameliyat başarılı bir şekilde sonlandırılır ise peniste uzama boyu yaklaşık olarak ortalama 2.5 cm kadardır. Ameliyat süresi ise 30 dakikalık bir süredir. Ameliyattan 1 hafta sonra dikişler alınır ve 1.5 ay sonra da cinsel ilişkiye girmenizde bir problem olmaz.

Bazı kilolu insanlarda ise gömük penis  görülebilir. Bu durumda ise penis bölgesinde bulunan fazla yağlanma alınarak, peniste gözle görülür derecede büyüme oluşur. Penis boyutunu uzatmak için kullanılan bir başka ameliyat yöntemi ise penis ile scrotum(Testis torbası) arasında bulunan bağlantıyı uzatma işlemidir. Bu işlem ile birlikte penis ile scrotum birbirinden bağımsız olacak ve penisin alt kısmındaki boyu uzamış olacak. Ülkemizdeki insanlar normalde penisleri küçük olmadığı halde (mikropenis) çocuk cerrahisi veya üroloji cerrahisine başvurmaktadır. Mikropenis şikayeti olanlarda psikolojik olarak sorunlar yaşanmaktadır. Bunun sonucunda da cinsel ilişkide bir takım sorunlar oluşur. Özellikle kilolu insanların penisinin normal olduğu halde bu sorun yaşanır.

Penis büyütme ameliyatına ihtiyaç duyulmasının bir sebebi de genital bozukluklar olabilir. Mikropenis ve ereksiyon halinde penis eğriliği problemlerini buna örnek gösterebiliriz.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatı

Penis büyütme ameliyatı isteğe bağlı yapılan bir işlem olduğu için  ister devlet hastaneleri, ister özel hastaneler olsun sosyal güvence kabul etmemektedir. Sosyal güvence hayati durumlar söz konusu olduğu zamanlarda aktif hale gelir. Penis büyütme ameliyatları fiyatları hastane ve cerrahına göre oldukça değişim göstermektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Yapan Hastaneler

Penis büyütme ameliyatı ürologlar tarafında başarılı bir şekilde yapılmaktadır. Penis uzatma ameliyatının yanında penis kalınlaştırma işlemi de yapılabilir. Tüm bu işlemlerin gerekliliğini ameliyatı yapacak doktorunuz ile teferruatlı konuşmanız tavsiye edilir.

Penis Büyütme Ameliyatı Olanların Yorumları

Penis büyütme ameliyatı ile birlikte artık erkeklerin en büyük kabusu olan penisim küçük ve ince sorununa son verilip, penisin normal standartlara gelmesi sağlanıyor. Yapılan araştırmalara göre penis büyütme ameliyatı olan insanların %90’ı geçirdikleri operasyondan oldukça memnun. Özellikle ameliyat sonrasında belirgin oranda değişiklik gözlenen hastalar, cinsel hayatlarında da sorunlarını çözmüş durumdalar. Bunun için de penis büyütme ameliyatı olanların yorumlarından yola çıkılarak, penisinizin boyutunun standartların altında olanlara ameliyat olunmasını tavsiye ediyorlar dedi.

Penis Büyütme Ameliyatı Canlı Video İzle

Erkeklerin en büyük sorunlarından biri olan penis boyunun yeterli seviyede olmaması, penis büyütme ameliyatları ile giderilmektedir. Penis büyütme ameliyatı sonrasında alınan başarılı sonuçlar hastanın daha sonraki cinsel hayatını oldukça etkileyecektir. Bunun için de hasta penis büyütme ameliyatına girmeden önce mutlaka bu ameliyatın nasıl yapıldığını, kendisini nelerin beklediğini bilmesi çok önemlidir. Ameliyat olacak kişi ameliyat hakkında ne kadar bilgi sahibi olursa, ameliyatla yapacak olan cerrahın da işini o kadar kolaylaştırır.

İletişim

+90 546 779 2000

+90 546 779 2000

Sizi Arayalım